Kelkit Gündem

Aday Listeleri Netleşti

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere katılacak olan siyasi partilerin belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üye aday listeleri kesinlik kazandı. Gümüşhane merkez ilçede belediye başkanlığına katılacak olan siyasi parti sayısı sekiz olurken  sırasıyla Saadet Partisi’nden belediye başkan adayı Şerif Erdal, Bağımsız Türkiye Partisi Coşkun Günday, Türkiye Komünist Partisi Fikret İçeri, Cumhuriyet […]

Aday Listeleri Netleşti
05 Mart 2019 - 15:01 'de eklendi.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere katılacak olan siyasi partilerin belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üye aday listeleri kesinlik kazandı.

Gümüşhane merkez ilçede belediye başkanlığına katılacak olan siyasi parti sayısı sekiz olurken  sırasıyla Saadet Partisi’nden belediye başkan adayı Şerif Erdal, Bağımsız Türkiye Partisi Coşkun Günday, Türkiye Komünist Partisi Fikret İçeri, Cumhuriyet Halk Partisi Bedri Ağaç, Adalet ve Kalkınma Partisi Ercan Çimen, Milliyetçi Hareket Partisi  Sabri Varan, İYİ Parti Mustafa Canlı ve Demokratik Sol Parti  adayı ise Sibel Küçükkapdan oldu.

 Kelkit ilçesinde Saadet partisi Sıtkı Yazıcı, Bağımsız Türkiye Partisi Yusuf Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Osman Yeğin, Adalet ve Kalkınma Partisi Aziz Nas, bağımsız aday Ünal Yılmaz seçime girecek.

Köse İlçesinde

Saadet Partisi Yusuf Korkamaz,  Bağımsız Türkiye Partisi Timur Çeçen, Adalet ve Kalkınma Partisi Şerif Aygün, Milliyetçi Hareket Partisi Turgay Kesler.

Şiran ilçesinde

Saadet Partisi Hayrettin Kılıç, Bağımsız Türkiye Partisi İsmail Kaya, Cumhuriyet Halk Partisi Hüseyin Kaya, Adalet ve Kalkınma Partisi Yavuz Altıparmak, Milliyetçi Hareket Partisi Mutlu Özel.

Kürtün ilçesinde

 Saadet Partisi Mehmet Bedirhan Aktaş, Bağımsız Türkiye Partisi Ali Haydar Topcu, Cumhuriyet Halk Partisi Mahmut Çağlayan, Adalet ve Kalkınma Partisi Ahmet Kanat,Milliyetçi Hareket Partisi Enver Şen,

Torul  ilçesinde

Saadet Partisi Hüseyin Yıldırım, Bağımsız Türkiye Partisi Gürbüz Öztürk, Adalet ve Kalkınma Partisi Nidai Köroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Evren Evrim Özdemir.

Belde Belediye Başkan Adayları

Deredolu beldesinde Saadet Partisi Umut Can Solak, Adalet ve Kalkınma Partisi Ahmet Genel, Milliyetçi Hareket Partisi Özgül Alkan, İYİ Parti Volkan Furkan Şimşek, Gümüşgöze  beldesinde Saadet Partisi Muhammet Emre Topal, Adalet ve Kalkınma Partisi, Hasan Aksel, Milliyetçi Hareket Partisi Mehmet Zeyrek, İyi Parti Sedat Sel, Öbektaşı beldesinde  Saadet Partisi Ömer Keleş, Büyük Birlik Partisi Muharrem Kartal, Adalet ve Kalkınma Partisi Muzaffer Kartal, Milliyetçi Hareket Partisi Yemen Demir, İYİ Parti Murat Acar, Söğütlü  beldesinde Saadet Partisi Adem Şimşek, Adalet Ve Kalkınma Partisi Hasan Türkel, Milliyetçi Hareket Partisi Selim Koç, Ünlüpınar beldesinde Saadet Partisi Lokman Baran, Büyük Birlik Ahmet Nas, Adalet ve Kalkınma Partisi Serif Özer, Milliyetçi Hareket Partisi Şerif Özel, Yeşilbük beldesinde Saadet Partisi Osman Baki, Büyük Birlik Partisi Bayram Sarı, Adalet ve Kalkınma Partisi Hikmet Canan, Milliyetçi Hareket Partisi Sezai Doğan, Özkürtün beldesinde Saadet Partisi Fırat Runa, Adalet ve Kalkınma Partisi Aynur Zorlu Kaya, Milliyetçi Hareket Partisi Yakup Turgut.

İl Genel Meclisi Adayları

Gümüşhane merkez ilçede AK Parti  il genel meclis Mehmet Erdoğdu, Mihdat Ucan, Halit Okur, Mahmut Zengin, MHP il genel meclisinde Vedat Soner Başer, Temel Ağaç, Nuh Alparslan Durdu ve Uğur Bayır’ı aday gösterdi. CHP İl genel meclisinde Av. Kemal Soydaş, Zehra Karabiber’i, Filiz Er  ve Sercan Koç’u aday gösterirken, İYİ Parti’nin İl Genel Meclisi Bayram Akçay, Fazlı Uğur ve  Kadir Kural oldu. Saadet Partisinde İl  genel meclisinde Hüseyin Duman, Demet Servet Yüzüak’ı aday oldu.

Belediye meclisinde ise AK Parti Özcan Ulutaş’ı gösterirken kontenjanlarda eski il başkanı Hakkı Gündüz ve Ali Şişman’ı aday gösterirken, MHP birinci sırada belediye meclis üyesi Şükrü İlhan’ı kontenjanlarda ise Abdullah Çimen ile İlker Bal’ı aday gösterdi. Yasin Bal adaylığı seçim kurulu tarafından ret edilince yerine Sibel Bal aday gösterildi. CHP Belediye meclisinde birinci sıraya Metin Tungul ve kontenjanlara ise Selen Simge Ay ile Serdar Eleman’ı aday gösterirken  İYİ Parti’nin Gümüşhane Belediye Meclisi üyeleri birinci sıra Kenan Koç, kontenjan adayları ise Orhan Karabulut ve Recai Akhan oldu. Saadet partisi Belediye meclisinde birinci sıradan Ahmet Ezber’i aday gösterdi. İl genel meclisinde ilçelerde ise Köse ilçesi: 1. Tuncay Taşdemir 2. Yalçın Mutlu,

Kürtün ilçesi: 1. Bahtiyar Soylu 2. Metin Yılmaz, Şiran ilçesi: 1. Sami Tosun 2. Kadir Yıldız, Torul ilçesi: 1. Hüseyin Bedir 2. Kenan Çaklı

AK Parti’nin Gümüşhane Belediye Meclisi üyeleri ise sırasıyla şu şekilde: Özcan Ulutaş, Mehmet Ceylan, Murat Araz, Mümin Çakıcı, Duygu Sena Kurt, Niyazi Gül, Arzu Varan Yarar, Cengiz Atalay, Mehmet Okan Daldaban, Mikdat Zengin, Fatih Türkyılmaz, Mahmut Oğuzhan Şahan, Serhat Aktaş. Belediye Meclisinde AK Parti’nin kontenjan adayları ise Hakkı Gündüz ve Ali Şişman oldu.

MHP’nin İl Genel Meclisi adayları asil listesi şöyle:

MHP’nin Gümüşhane Belediye Meclisi üyeleri ise sırasıyla şu şekilde: Şükrü İlhan, Nurcan Özdemir, Hilal Doğan Çınar, Sibel Bal, Nurettin Koyun, Tamer Ünsal, Seda Salantur, Mustafa Köprülü, Rahmi Yılmaz, Halil İbrahim Ersoy, Şuayip Akhan, Cuma Bozalan, Turgay Saran. Belediye Meclisinde MHP’nin kontenjan adayları ise Abdullah Çimen ve İlker Bal oldu.

CHP Belediye meclis üyeleri:

1 -Metin Tungul 2 -Biricik Selma Saraçoğlu 3- Rüstem Akdemir 4 -Raif Yalçın 5 -Emre Er 6- Yurdu Sevim Çimen 7 -İsmail Özer 8 -Şaziye Keleşoğlu 9- Mustafa Öktem  10- Saliha Dağdeviren 11- Yaşar Taşdemir 12- Hayati Keleş 13- Selma Sertkaya Kontenjan 14- Selen Simge Ay 15- Serdar Eleman

İYİ Parti il genel meclis üyeleriİ

Kelkit: 1. Enver Özdemir,Şiran: 1. Mehmet Adnan Ararat, 2. Mevlüt Toygur,Torul: 1. Selami Bostan, 2.Sönmez Aydın, Kürtün: 1. Metin Özkan,Köse: 1. Yakup Ertekin

Gümüşhane Belediye Meclis Üyeleri.

İYİ Parti’nin Gümüşhane Belediye Meclisi üyeleri ise sırasıyla şu şekilde: Kenan Koç, Erdoğan Gök, Zahide Perktaş, Ahmet Akbulut, Seyhan Saran, Hakan Aykutan, Adil Kalaycı, Necati Turhan, Metin Berker, Erol Bal, Şahin Yücel, Mustafa Kaya, Mehmet Baki Aksoy. Belediye Meclisinde İYİ Parti’nin kontenjan adayları ise Orhan Karabulut ve Recai Akhan oldu.

Kelkit AK Parti Meclis Adayları.Muammer Doğan,Halil Zengin,İrşadı Bilgin,Hasan Daltaban,Rahim Özmen,Köksal Yiğit,Nazan Keskinoğlu,İbrahim Sevinç,Sami Cebeci Turan Andiç ve kontenjan Osman Doğan

Şiran AK Parti Belediye Meclis Üyeleri.Mevlüt Toygun,Sema Akın,Aile Özdin,Mustafa Polat,Halil Karabacak,Orhan Taştan, Mehmet Polat, Sıtkı Ahlat,Mikail Özel,Ömür Çelik kontenjan Özcan Çalış.

Kürtün Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Meclis Üyesi ve Belediye Meclis Üyeleri.İl Genel meclis Bayram Yiğit,Yaşar Polat ve yedek Ulaş Kumaş.

Belediye Meclis Adayları:Turgut Ceylan, Ömer Akdeniz , Osman Güvendi,Erol Düzgün,Bahtiyar Özkan,Güler Aydın,Çetin Düzgün,Ayhan Bilgin ve kontenjan Atik Alemin

Torul Belediye Meclis Üyeleri.

Mevlüt İlhan, Ali Osman Zengin,Enver Gür,Nejdet Atasu, Fatma Yaşar Küçük, Bekir Sivri,Gökmen Burak Günaştı, Bilal Aksu ve kontenjan olarak Hüsamettin Öztürk aday gösterildi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER