Kelkit Gündem

AK Parti Kelkit teşkilatları istifa etti

Kelkit ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday gösterilmeyen Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz AK Parti’den istifa ederek bağımsız aday olarak seçime gireceğini açıklarken, AK Parti Kelkit ilçe teşkilatı ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları yönetimi de partilerinden istifa etti. Belediye Başkanlığı önünde basın açıklaması yapan Başkan Yılmaz, konuşmasında ülkenin zor zamanlardan geçtiği bir […]

AK Parti Kelkit teşkilatları istifa etti
21 Ocak 2019 - 10:07 'de eklendi.

Kelkit ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday gösterilmeyen Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz AK Parti’den istifa ederek bağımsız aday olarak seçime gireceğini açıklarken, AK Parti Kelkit ilçe teşkilatı ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları yönetimi de partilerinden istifa etti.

Belediye Başkanlığı önünde basın açıklaması yapan Başkan Yılmaz, konuşmasında ülkenin zor zamanlardan geçtiği bir dönemde, çözümün ve çarenin ışığı olarak doğan AK Parti’nin bir neferi olarak yola çıktıklarını, 2002 yılından itibaren Kelkit’in her karışına hizmet götürmek, ülkenin refah ve kudretine güçleri nispetinde katkı yapmak için gece gündüz çalıştıklarını hatırlattı.

“Makamları ve mevkileri değil davanın ideallerini üstün tuttuk”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın millete adanmış çizgisinden şaşmadıklarını, makamları ve mevkileri değil davanın ideallerini üstün tuttuklarını kaydeden Yılmaz, “Cumhurbaşkanımızın ilke ve öğretileri doğrultusunda milli iradenin üzerinde hiçbir güç tanımadık. Siyaset dışı yollara tevessül edenlere her seçim döneminde hak ettikleri cevabı verdik. Yerelde hizmetimiz devam ederken ülkemizin genel meselelerine de sırtımızı dönmedik. Milli menfaatlerimizin öne çıktığı her meselede Kelkit halkı ile birlikte ağzında su taşıyan karınca misali gayret ettik. Milletimizin derdiyle dertlendik, huzuru ve mutluluğuyla mesut olduk” dedi.

“15 Temmuz hıyanetinde halkımızla birlikte siper olduk”

Başkan Yılmaz, “Demokrasimizi, milli bekâmızı ve hususiyetle de Cumhurbaşkanımızı hedef alan 15 Temmuz hıyanetinde halkımızla birlikte siper olduk. İnandığımız ve adandığımız davanın emrinde hiç durmadan çalıştık. Her seçimden en üstün başarıyla çıkmanın gurunu bizlere lütfeden halkımıza layık olmaya çalıştık” diye konuştu.

“Bu milli iradenin üstünde hiçbir güç, hiçbir entrika, hiçbir hile, hiçbir desise ve ego tanımadığımıza dair bir feryattır”

Kelkit’in sokaklarından caddelerine, mahallelerinden köylerine kadar hizmet götürdüklerini dile getiren Yılmaz, “Mukaddes bir yüke hamal olduğumuzun şuuruyla ben değil biz dedik. Halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak gördük. Bugün şükrederek görüyoruz ki halkımız, insanımız asil karakterinden gelen bir kadirşinaslıkla yapılan hizmetlerin ve gönül dostluğunun vefasını göstermektedir. Biz de halkımızdan gelen talep ve feryada kayıtsız kalamayız. Uğradığımız haksızlığı ve Kelkit halkına yapılan bu vefasızlığı duyurmanın maalesef başka yolu kalmamıştır. Bu bir feryattır. Milli iradenin üstünde hiçbir güç, hiçbir entrika, hiçbir hile, hiçbir desise ve ego tanımadığımıza dair bir feryattır. En başta Kelkit halkının maruz kaldığı bu haksızlığı en yüksek makamlara duyurmak, 7’den 70’e vefakar ve cefakar insanların omuzlarında yükselmiş bir davaya yapılan kötülüğü göstermek için aldığımız kararı siz kıymetli halkımız ile paylaşıyoruz. Kelkitimize reva görülen bu haksızlığa ve buna karşılık halkımızın yükselen tepki ve talebine istinaden partimizden istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Kelkit’in bize lütfettiği emanete hıyanet etmedik”

Gönülleri buruk olsa da başlarının dik ve vicdanlarının rahat olduğunu kaydeden Yılmaz, “Kelkit’in bize lütfettiği emanete hıyanet etmedik. Şahsi hırs, kin ve küçük hesapların adamı olanlar ise hesabını yine millete verecektir. Kelkit’in meydanları, yiğit ve asil insanları koltuğunun esiri olup, gözlerini karartan nicelerini tarihin siyasi çöplüğüne göndermiştir. Şimdi onların isimleri bile hatırlanmaz bilinmez. Ama Kelkit’e zerre hizmeti geçmiş olan teşkilatlarımız, belediye başkanlarımız ve vekillerimiz her daim hayırla yad edilmektedir. Bugüne kadar bizimle her an birlikte yürüyen, hizmet kervanının asıl sahipleri olan parti teşkilatlarımıza, her yaştan ve kesimden seçmenlerimize, gurbet ellerde geçim derdindeyken bile öz yurdunu, öz vatanını unutmayan Kelkit sevdalısı, gurbetçilerimize, kendini ilçemize ve ülkemize hizmet etmeye vakfetmiş bütün vatandaşlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Kelkit’e hizmet için bağımsız aday olarak yolumuza devam edeceğimizi de ilan ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Derdimiz de sevdamız da Kelkit. Halkın gücünün üzerinde güç yoktur ve karar milletindir. Bu şarkı burada bitmez” yazılı pankart önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında alanda toplanan vatandaşlar sık sık “Dik dur eğilme, Kelkit seninle” sloganları attı.

“Kelkit halkının isteklerini hiçe saydıkları için istifa etmiş bulunuyorum”

Başkan Yılmaz’ın konuşmasının ardından söz alan Kelkit AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Sefa Topçu ise bir yıldır bu görevi yaptığını hatırlatarak “Parti içerisinde görev alsak ta almasak ta biz her zaman Cumhurbaşkanımız ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve onun davasına gönülden bağlıyız. Genel Merkezimizin Kelkit için seçtiği Belediye Başkanı ile kesinlikle bir sorunumuz yoktur. Kelkit 2’den büyüktür” sözleriyle istifa ettiğini duyurdu.

“Kelkit, siyasi hırsların kurbanı olmuştur”

AK Parti İlçe başkanı Akif Turan da “AK Parti Kelkit ilçe teşkilatımız Devlet Başkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yürekten bağlıdır. Bu bağlılığını her seçim sonucunda elinden geleni ortaya koyarak göstermiştir. Beraber çalıştığım bütün arkadaşlarım dava şuuruyla hareket etmiş, birlik ve beraberlik içinde bugüne kadar gelmiştir. Bütün her kesimde insanların gönüllerine köprüler kurduk. Vatandaşlarımızla kurduğumuz bu gönül köprüsünü milletvekillerimiz ve il başkanımızla kuramadık. Kelkit, siyasi hırsların kurbanı olmuştur. 31 Mart seçimlerine giderken genel merkezimizin ortaya koyduğu kriterler yok sayılmıştır. Kamuoyu yoklamaları, temayül yoklamaları ve Belediyemizin hizmetleri görmezlikten gelinmiştir. Aday belirleme sürecinde siyasi kaprisler, nefsi istekler öne çıkmış, teşkilatımızın görüşleri dikkate alınmamış, adil bir şekilde değerlendirme yapılmamıştır. Bütün bu sebeplerden dolayı AK Parti Kelkit ilçe teşkilatındaki görevlerimizden istifa ediyoruz” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER