Kelkit Gündem

ANAOKULUNDA ‘POLİS AMCA’YI TANITTILAR

Kelkit  İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Amirliği ekipleri Ülker ve Kemalettin Başer Anaokulu’nda okuyan minikleri ziyaret ederek polisin görevleri ve 155’in önemini anlattılar. Kelkit Toplum Destekli Polislik Birim Amirliği yetkilileri, Türk Polis Teşkilatı’nın küçük yaşta çocuklara sevdirilmesi ve tanıtılması etkinlikleri kapsamında Ülker ve Kemalettin Başer Anaokulu’nda bir etkinlik düzenlediler. Etkinlikte miniklere polisin tarifi, üniformalarına  […]

ANAOKULUNDA ‘POLİS AMCA’YI TANITTILAR
01 Ocak 2019 - 11:49 'de eklendi.

Kelkit  İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Amirliği ekipleri Ülker ve Kemalettin Başer Anaokulu’nda okuyan minikleri ziyaret ederek polisin görevleri ve 155’in önemini anlattılar.
Kelkit Toplum Destekli Polislik Birim Amirliği yetkilileri, Türk Polis Teşkilatı’nın küçük yaşta çocuklara sevdirilmesi ve tanıtılması etkinlikleri kapsamında Ülker ve Kemalettin Başer Anaokulu’nda bir etkinlik düzenlediler. Etkinlikte miniklere polisin tarifi, üniformalarına  göre polis memurlarının görevleri, polisin çocukların korkulu değil sevimli polis amcaları olduğu anlatıldı.
Polisler, miniklerden okula anne veya babalarıyla gidip gelmelerini, araçlarda arka koltuklara oturmalarını, tanımadıkları kişilerle konuşmamalarını, tanımadığı insanların yanına gitmemelerini ve bir olumsuzluk durumunda 155 Polis İmdat hattını aramalarını istediler.
Minik öğrencilere balon dağıtan polisler, onlarla toplu halde fotoğraf çektirerek okuldan ayrıldılar.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER