Kelkit Gündem

Bu Dua Yeter.. Aziz Olasın

Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın,ilçeye bağlı birçok köyde vatandaşları evlerinde ziyaret etti.Kaymakam Aydın, köylerde bulunan vatandaşların sorunlarını ve isteklerini bizzat kendilerinden dinlemek istediğini belirtti. Aydın, “Yaşlı vatandaşlarımız bizim için çok önemli. Köylerde kendi başına yaşayan bir çok vatandaşımız var. Hepsini de ziyaret edip, istek ve taleplerini dinlemek zorundayız” dedi. Göreve geldiği günden bu yana hazırladığı […]

Bu Dua Yeter.. Aziz Olasın
04 Mart 2019 - 8:46 'de eklendi.

Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın,ilçeye bağlı birçok köyde vatandaşları evlerinde ziyaret etti.Kaymakam Aydın, köylerde bulunan vatandaşların sorunlarını ve isteklerini bizzat kendilerinden dinlemek istediğini belirtti. Aydın, “Yaşlı vatandaşlarımız bizim için çok önemli. Köylerde kendi başına yaşayan bir çok vatandaşımız var. Hepsini de ziyaret edip, istek ve taleplerini dinlemek zorundayız” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana hazırladığı mahalle ve köy ziyaretleri programı ile ilçeye bağlı tüm köyleri ilmik ilmik dokuyarak köylerin ve köyde yaşayan vatandaşların  sorunlarını bire bir yerinde gören ve dinleyen Aydın , gittiği her köyde büyük ilgiyle karşılanıyor.

Köylerdeki  mağdur, yaşlı ve hastalar ile ilgili bilgiler alan Kaymakam Aydın’ın , vatandaşlarla olan samimi davranışları  dikkat çekiyor. Gerçekleştirdiği ziyaretlerde ev halkıyla ve özelliklede yaşlılarla yakından ilgilenen ilçe kaymakamı Aziz Onur Aydın , terk edilmişlik ve kimsesizlik hislerinin kısmende olsa giderilmesini sağlıyor. Yapmış olduğu ziyaretler ile gönüllerde taht kuran Kaymakam Aydın ; ”Gelenek ve göreneklerimizi ayakta tutan, kültürümüzü yarınlara taşımamızı sağlayan, hoşgörü ve deneyimleriyle gençlere yol gösterici olan yaşlılarımız, toplumumuzu zenginleştiren en önemli, en değerli varlıklarımızdır. Hayatın en son evresini oluşturan yaşlılık, ömrü yeten herkes için kaçınılmaz bir dönemdir.İhtiyaç duyduklarında yanlarında olabilmek ve ilerleyen yıllarda bizimde benzer sorunlarla karşılaşabileceğimiz bilinciyle onlara sahip çıkabilmek, saygı ve sevgimizi hiç eksiltmeden gösterebilmek büyüklerimize olan minnet borcumuzun gereğidir dedi

Aydın tüm köylerimizdeki eksiklerimizi tespit etmekle birlikte ivedi olarak bu problemleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Akabinde  ”Bizler devletin yardım eden eli, gelemeyene giden ayağı, duyan kulağı, gören gözü mantığı ile hareket etmek zorundayız. ifadelerini kullandı.

Kaymakam Aydın’ın köylerdeki yaşlı ziyaretlerinden duyulan memnuniyet gönülden gelen Aziz Olasın dualarıyla süslendi ve yüreklerimizi titretti. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER