Kelkit Gündem

BU ÖĞRENCİLER NEREDE KALACAK

Gelen Öğrenci açıkta kalacak ise Kendisini Siyasetçi Zannedenler,  Siz ne işe yarıyorsunuz. Kelkit’e gelen öğrenci sayısındaki artış ilçedeki barınma sorununu ortaya çıkarttı. Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulunda açılan yeni bölümler ile birlikte bu dönem öğrenim görecek öğrenci sayısı 1000’ni aştı. İlçe KYK bünyesindeki yurt kapasitesinin dolu olduğu gözler önüne serildiğinde ilçeye gelen 600 öğrencinin barınma […]

BU ÖĞRENCİLER NEREDE KALACAK
10 Eylül 2019 - 11:19 'de eklendi.

Gelen Öğrenci açıkta kalacak ise Kendisini Siyasetçi Zannedenler,  Siz ne işe yarıyorsunuz.

Kelkit’e gelen öğrenci sayısındaki artış ilçedeki barınma sorununu ortaya çıkarttı. Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulunda açılan yeni bölümler ile birlikte bu dönem öğrenim görecek öğrenci sayısı 1000’ni aştı.

İlçe KYK bünyesindeki yurt kapasitesinin dolu olduğu gözler önüne serildiğinde ilçeye gelen 600 öğrencinin barınma sorunu olduğu iddası gündemi meşgul etmeye başladı.

kurulan platformlar ve Gümüşhane Üniversitesi yönetimi ile girilen mücadele ve baskı sonrasında açılan yeni bölümlerle ilçeye gelecek olan öğrencilerin barınma sorunu için yerel idarecilerin nasıl bir çözüm bulacağı merak konusu oldu. KYK ilçe yurdunun 420 kişilik kapasitesinin dolu olması ile birlikte bazı öğrencilerin özel apart yurtlara kayıt oldukları geride kalan yaklaşık 500 öğrenci için ise sorunun devam ettiği belirtildi. Edinilen bilgilere göre 2019/2020 eğitim öğretim yılında yüksekokul öğrencilerinin barınmaları için TOKİ yerleşkesinin alt kısmında bulunan FETÖ cemaatine ait olduğu iddia edilen yurdun halen kapalı olduğu ve bu yurdun ihtiyaca cevap verebilecek kapasitede olduğu edinilen bilgiler arasında yer aldı. Bu yurt binası ile birlikte Kelkit ilçe milli eğitim müdürlüğüne bağlı olan PİYO öğrenci yurdunun da kapasite olarak gelen öğrenciye cevap verebilecek pozisyonda olduğu iddiası barınma sorununa çözüm olarak  gösterildi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER