Kelkit Gündem

Bu vekillerle Bu Seçim Kaybedilir Dedik

Gümüşhane genelinde kaybedilen 11 Belediyenin hesabını kim verecek. 14 Belediyenin 11’ini kaybeden AK Parti 3 Belediyeyi de kıl payı kurtardı. 31 Mart seçimlerinin vebali ile karşı karşıya kalan milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş ile birlikte AK Parti il başkanı Celalettin Köse için aklanma zamanı. Gümüşhane genelinde AK partinin sandıktan  ağır darbe alarak çıkmasının […]

Bu vekillerle Bu Seçim Kaybedilir Dedik
08 Nisan 2019 - 8:33 'de eklendi.

Gümüşhane genelinde kaybedilen 11 Belediyenin hesabını kim verecek. 14 Belediyenin 11’ini kaybeden AK Parti 3 Belediyeyi de kıl payı kurtardı.

31 Mart seçimlerinin vebali ile karşı karşıya kalan milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş ile birlikte AK Parti il başkanı Celalettin Köse için aklanma zamanı.

Gümüşhane genelinde AK partinin sandıktan  ağır darbe alarak çıkmasının ardından yaşanan oy kaybıyla ilgili olarak  AK Parti genel merkezinin, seçimin kaybedilmesinin nedenlerini araştırması gerekiyor diyen AK partili seçmenler tepkilerini dile getirdiler.

Oy kaybıyla ilgili milletvekilleri, teşkilat başkanları, il,ilçe kadın ve gençlik kollarından raporlar istenerek, seçim çalışmaları için sahada olan milletvekilleri ve adaylar hakkında performans değerlendirmesi gerekiyor. Diyerek AK parti genel merkezine çağrıda bulunan seçmen vatandaşlar “ Seçim sürecinde yürütülen kampanyaların ve söylemlerin nedenli etkili olduğunun değerlendirilmesi gerekiyor. Elinde tesbih ile sokaklarda gezen, halkı dinlemeyerek kendi bildiğini halka satan milletvekillerinin yanlış aday tespitleri ve il başkanının tutarsızlığı neticesinde bölgede çok büyük bir yara alan AK partide bu vebalin hesabını kim verecek. Seçmeni küstüren, vekillerin vicdanı rahatmı. İl başkanı istifa etmeyi düşünmüyor mu. Bu ne rahatlık Bu ne vurdumduymazlık.. Genel merkez bunlara hesap sormayacakmı. Belediye başkanlığı tespiti yapılırken hangi kriterler dikkate alındı. Bu soruların cevaplarını ve Görevlerini ifa edemeyenlerin görevlerinden çekilmelerini istiyoruz. İfadelerini kullandılar.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER