Kelkit Gündem

Derman oluyorlar

Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi’ kapsamında anlamlı çalışmalara imza atıyor.  Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi’ kapsamında anlamlı çalışmalara imza atıyor.  Yardıma muhtaç ailelere ulaşarak onların dertlerine derman […]

Derman oluyorlar
13 Mayıs 2019 - 9:28 'de eklendi.

Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi’ kapsamında anlamlı çalışmalara imza atıyor. 

Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi’ kapsamında anlamlı çalışmalara imza atıyor. 

Yardıma muhtaç ailelere ulaşarak onların dertlerine derman olunan proje kapsamında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelerin mobilya, bilgisayar, elektrik ve su tesisatı sorunları çözüldü, Kelkit esnafının katkılarıyla da ailelere erzak ve mobilya yardımları yapıldı.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün tüm Türkiye’de uyguladığı ve 2 yıldır Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından aktif bir şekilde hayata geçirilen projede öğrenciler öğretmenlerinin rehberliğinde ve diğer resmi kurumlar vasıtasıyla tespit ettikleri ailelerin önce ihtiyaçlarını belirliyor ve daha sonra da bu sorunlar tek tek çözülüyor. 

Proje kapsamında bugüne kadar birçok ailenin mobilya ve bilgisayar ihtiyacı giderildi, elektrik ve su tesisatları onarıldı ve birçok aileye de giyim ve gıda yardımları yapıldı. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün tüm Türkiye’de uygulanmasını istediği bu anlamlı proje sayesinde öğrencilerin millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerlerinin geliştiği, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının güçlendiği ve aynı zamanda kendi yeteneklerini de geliştirme fırsatı buldukları, okul, esnaf ve aileleri birleştirerek toplumsal huzur ve barışa katkı sağladıkları vurgulanmakta.

Okul Müdürü Yılmaz Çakıcı, projenin aktif bir şekilde yürütülmesinde en büyük paya sahip olan okul yönetici, öğretmen ve öğrencilerine, yardımlarını esirgemeyen Kelkit esnafına ve ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ederek çalışmalarının her sene bu şekilde devam edeceğini söyledi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER