Kelkit Gündem

GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı yürütülen ürün bazlı gıda denetimleri KelkitMerkezdeki işletmelerde de gerçekleştirildi.          Gıda işletmelerine yönelik rutin olarak yıl boyunca devam eden denetimlere ilaveten25 Kasım- 30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen 81 ilde eş zamanlı yürütülen gıda denetim seferberliği tamamlandı.          Söz konusu tarihler arasında toplu tüketim işletmeleri (lokanta ve […]

GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ
09 Aralık 2019 - 9:10 'de eklendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı yürütülen ürün bazlı gıda denetimleri KelkitMerkezdeki işletmelerde de gerçekleştirildi.

         Gıda işletmelerine yönelik rutin olarak yıl boyunca devam eden denetimlere ilaveten25 Kasım- 30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen 81 ilde eş zamanlı yürütülen gıda denetim seferberliği tamamlandı.

         Söz konusu tarihler arasında toplu tüketim işletmeleri (lokanta ve dönerciler), gıda satış yerleri (market, kasap, balıkçı v.b.) ile okul kantin ve yemekhaneleri denetime tabi tutuldu.

         Kelkit İlçesinde 36 adet işletme gezilerek bilgilendirme ve kontrolleri yapıldı, görülen eksiklikler işletmelere iletildi.

Kelkit Gıda Tarım ve Orman İlçe Müdürü Bahadır Nasuhbeyoğlu yönetiminde kurum bünyesinde çalışan gıda denetçileri gıda güvenliği konusunda işletme sahipleri ve tüketiciler için farkındalık oluşturarak memnuniyet yarattı. Gıda denetimleri bu seferberlik kapsamında kalmayacak ve bundan sonra da hız kesmeden devam edecektir.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER