Kelkit Gündem

Hacılar Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonu ile Kelkit’ten kutsal topraklara gidecek hacı adayları, Kelkit Küçük Camii önünden dualarla uğurlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonu ile hacca gidecek olan hacı adayları için Kelkit İlçe Müftülüğü tarafından uğurlama töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Celalettin Köse, […]

Hacılar Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı
01 Ağustos 2018 - 10:10 'de eklendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonu ile Kelkit’ten kutsal topraklara gidecek hacı adayları, Kelkit Küçük Camii önünden dualarla uğurlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonu ile hacca gidecek olan hacı adayları için Kelkit İlçe Müftülüğü tarafından uğurlama töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Celalettin Köse, İlçe Başkanı Akif Turan Kelkit İlçe Müftüsü Selim Şahin ve çok sayıda hacı yakınları katıldı. Hac görevini yerine getirecek olan hacı adayları, okunan ilahiler ve dualar eşliğinde aileleri ve sevdikleriyle vedalaştı.

“İslam Âlemi İçin Dua Edin”

Kendinin de hac ibadetini ifa etmek için Kutsal topraklara gideceğini söyleyen Müftü Şahin “Uzun zamandır beklediğiniz hacı olma şerefine inşallah erişeceğiz. Kazasız belasız, sağlıklı sıhhatli bir şekilde hacı olarak yurda dönmemenizi Cenab-ı Allah sizlere ve bizlere nasip etsin. Oralarda yapacağımız dualarda memleketimizin birlik ve beraberliği için de dua edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER