Kelkit Gündem

“Hasan AKIN” Kur’an Kursu Açıldı

Kelkit ilçe Müftülüğü bünyesinde Kelkitli işadamı Murat Akın tarafından merhum babası Hasan Akın Adına yaptırılan 4-6 yaş arası Kur’an Kursu düzenlenen törenle hizmete açıldı. Programa, Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Yeni Seçilen Belediye Başkanı Aziz Nas, AK parti ilçe Başkanı Sadi Tüysüz, Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcıları, Gümüşhane Halk Bankası Müdürü Ercan Birtek, İlçe Müftüsü Selim Şahin, […]

“Hasan AKIN” Kur’an Kursu Açıldı
08 Nisan 2019 - 8:29 'de eklendi.

Kelkit ilçe Müftülüğü bünyesinde Kelkitli işadamı Murat Akın tarafından merhum babası Hasan Akın Adına yaptırılan 4-6 yaş arası Kur’an Kursu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Programa, Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Yeni Seçilen Belediye Başkanı Aziz Nas, AK parti ilçe Başkanı Sadi Tüysüz, Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcıları, Gümüşhane Halk Bankası Müdürü Ercan Birtek, İlçe Müftüsü Selim Şahin, Kelkit Hürriyet Spor Kulübü Yöneticileri ve Futbolcuları, Bazı kurum Amirleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Kuran Kursu açılışında konuşma yapan İşadamı Murat Akın “Bugün burada iyi niyet mukabilinde hayır amaçlı yapılmış 4-6 yaş Kuran Kursu açılışını gerçekleştirmek için bir araya geldik.

Kıymetli babamız Hasan Akın ve Annemiz Müsebbiye Akın adına yaptırmış olduğumuz bu hayrat, onların hatırasını yaşatmak onların isminin devamını sağlamak amacıyla gerçekleştirilmiş ve ailemiz adına güzel bir hizmete vesile olmuşdur.  Ebediyete intikal eden Anne ve Babama Allahtan rahmet diliyor, mekânları cennet olsun diyorum. dedi

Açılışta konuşan İlçe Müftüsü Selim Şahin, Açılışını yaptığınız bu Kuran kursu, dinimizi, İslam’ı, Kuranı Kerimi hep doğru öğrenmek için hayırsever vatandaşlarımızın öncülüğünde Diyanet İşleri Başkanlığının bizlere sunmuş olduğu önemli bir hizmettir. Özellikle daha okul öncesi çağda olan küçük çocuklarımızın Kuranla buluşması, Kuranla tanışması öğrenmeleri açısından çok önemli bir hizmettir.

Bu Kuran kursunun Kelkit ilçemize, sevgili çocuklarımıza, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum, sizlere de katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, hepinizi en kalbi duygularla sevgi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Açılış sonrasında Kursu gezen davetliler minik öğrencilerle sohbet ederek  hep birlikte toplu  fotoğraf çekildiler.

İşadamı Murat Akın tarafından yaptırılan ve Yaklaşık maliyeti 1 Milyonun üzerinde olan 4 katlı ve 1000 metre karenin üzerinde olan Kuran Kursunun yanında Şadırvan ve Bayanlar içinde Kurs bulunuyor.  Kelkit Gündem Gazetesi olarak Değerli işadamı Murat Akın’a ilçeye ve eğitime Katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER