Kelkit Gündem

Kadınlar Günü Kutlandı

Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilerek tüm dünyaya örnek olmamızın 85. yıl dönümü 5 Aralık  Dünya Kadın Hakları günü olarak kutlanıyor. Kadın cinayetleri sayısının her geçen gün arttığı ülkemizde Dünya Kadın Hakları gününde farkındalık  meydana getirebilmek adına yapılan tebrik ve kutlamaların bir örneğide Kelkit ilçesinde organize edildi. Kamu ve özel sektör bünyesinde görev yapan  Kadınların […]

Kadınlar Günü Kutlandı
09 Aralık 2019 - 9:05 'de eklendi.

Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilerek tüm dünyaya örnek olmamızın 85. yıl dönümü 5 Aralık  Dünya Kadın Hakları günü olarak kutlanıyor. Kadın cinayetleri sayısının her geçen gün arttığı ülkemizde Dünya Kadın Hakları gününde farkındalık  meydana getirebilmek adına yapılan tebrik ve kutlamaların bir örneğide Kelkit ilçesinde organize edildi.

Kamu ve özel sektör bünyesinde görev yapan  Kadınların bir araya gelerek İlçe SGK müdürlüğündeki  etkinliği Kelkit için bir ilk olurken, farkındalık etkisi kamuoyunda olumlu yankı buldu.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü, varlığımızın temel taşlarından birisi olan kadınlarımızın seçme ve seçilme hakkını elde ettiği gün dolayısıyla kutlanmaktadır. 5 Aralık 1934 tarihinde gerçekleşen anayasa değişikliği ile milletvekili seçme ve seçilme hakkının elde edilmesiyle birlikte her yıl 5 Aralık tarihi Dünya Kadın Hakları Günü olarak idrak edilmeye başlanmış olduğu belirtillirken kutlamanın bir sonraki yılda daha profosyonel  bir etkinlik çerçevesinde idar edilmesi görüşü ön plana çıktı.

Basın olarak Bizlerde,Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü kutluyoruz.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER