Kelkit Gündem

Kaymakam Aydın, Sorularımızı Cevapladı

Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın, yaklaşan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Gazetemizin Sorularını Cevapladı Kaymakamlık makamında düzenlenen toplantıda bu sene Covid-19 tedbirleri kapsamında anma ve kutlama programının gerçekleştirileceğini aktaran Kaymakam Aydın, dört yıl önce verilen mücadeleyi hatırlatarak milletin demokrasiye sahip çıktığını belirtti. 4 yıl önce FETÖ Terör Örgütü’nün yaptığı darbe kalkışmasının Sayın […]

Kaymakam Aydın, Sorularımızı Cevapladı
13 Temmuz 2020 - 9:54 'de eklendi.

Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın, yaklaşan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Gazetemizin Sorularını Cevapladı

Kaymakamlık makamında düzenlenen toplantıda bu sene Covid-19 tedbirleri kapsamında anma ve kutlama programının gerçekleştirileceğini aktaran Kaymakam Aydın, dört yıl önce verilen mücadeleyi hatırlatarak milletin demokrasiye sahip çıktığını belirtti.

4 yıl önce FETÖ Terör Örgütü’nün yaptığı darbe kalkışmasının Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde,  milletin,  o dönemde bütün farklılıkları bir tarafa bırakarak demokrasinin, devletinin yanında yer alması ile bertaraf edildiğini kaydeden Aydın,  “15 Temmuz’un hem kutlama hem de anma yönü var. Kutluyoruz çünkü bu ülke, bu devlet, bu millet uçurumun kenarından alındı. Dolayısıyla da önemli bir kazanım, önemli bir mücadele. Anıyoruz çünkü şehitlerimiz var. O dönem itibari ile 249 şehidimiz vardı daha sonra da gazilerimizden şehit düşenlerimiz oldu. 2 bin 200’ün üzerinde o dönemde gazi var ama bana göre o mücadelenin içerisinde olan 82 milyonun tamamı bir anlamda gazi” ifadelerini kullandı.

Dört seneyi geride bırakırken bu sene gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında bilgi veren Kaymakam Aydın, “Her sene bu etkinlikler, kutlamalar, anmalar Cumhurbaşkanlığı’nın koordinesinde, İçişleri Bakanlığı’nın talimatları çerçevesinde yapılıyor. Yine aynı şekilde yapılacak. Tabi bu sene salgın hastalıkla karşı karşıyayız. Bir şeyi anarken, kutlarken başka bir sıkıntıya yol açmak da istenmediği için çerçevesi biraz daha daraltıldı. 15 Temmuz günü Şehit ailelerimizi ziyaret edeceğiz, Akşam programımızda canlı yayınımız yer alacak. Bununla birlikte ilahiler ve Kuran’ı Kerimler okunacak. Yanlız belirttiğim gibi sosyal mesafe kurallarının gerektirdiği biçimde ve alınan tedbirler kapsamında bu organizasyonu gerçekleştireceğiz.dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER