Kelkit Gündem

Kelkit’in 101. Kurtuluş Yıl dönümü

Kelkit  Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, Kelkit’in düşman işgalinden kurtarılışının 101. yılının hep birlikte coşkuyla kutlandığını ifade ederek “17 Şubat 1918 tarihi bizim için sonsuza kadar bağımsız yaşayacağımız bir dönemin tarihidir. Bu milleti yok edemeyen, yüreğine acı bırakan her çaba, zalimin karşısında daha kılıcı keskin bir millet çıkarmıştır.” dedi. 1. Dünya Savaşı yıllarında […]

Kelkit’in 101. Kurtuluş Yıl dönümü
18 Şubat 2019 - 10:22 'de eklendi.

Kelkit  Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, Kelkit’in düşman işgalinden kurtarılışının 101. yılının hep birlikte coşkuyla kutlandığını ifade ederek “17 Şubat 1918 tarihi bizim için sonsuza kadar bağımsız yaşayacağımız bir dönemin tarihidir. Bu milleti yok edemeyen, yüreğine acı bırakan her çaba, zalimin karşısında daha kılıcı keskin bir millet çıkarmıştır.” dedi.

1. Dünya Savaşı yıllarında işgale uğrayan Kelkit’in kurtuluşu sebebiyle Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. 

Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. 

Belediye Başkanı Yılmaz, Türk tarihi ile iftihar ettiğini onu gelecek kuşaklara aktarmanın da en önemli vazifesi olduğunun bilincinde olduğunu ifade ederek,

“Tarih sadece acıların ve düşmanlıkların hatırlandığı bir hesaplaşma alanı değildir. Aksine, bu gün bize emanet edilen bu kadim coğrafyada, birbirimizi hazmedebilme kültürünün geliştiği, eşitlik ve sosyal adaletin hız kazandığı bir Kelkit bizim hedefimizdir. Hangi etnik kökenden, hangi siyasi anlayıştan olursa olsun, geçmişte olduğu gibi, bu gün de acılarını birlikte paylaşarak azaltacak. Mutluluklarını ve sevinçlerini de paylaşarak çoğaltacak, mutlu, aydınlık ve büyük Türkiye paydasında birleşerek büyümeye, güçlenmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Törene, Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Deniz Gezici, AK Parti İlçe Başkanı Şadi Tüysüz,Kurum Amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören Sonrasında Belediye Başkanı Ünal Yılmaz,İlçe Jandarma komutanı Yüzbaşı Deniz Gezici’ye ziyarette bulunarak günün anlam ve önemine kendisiyle meclis üyeleriyle birlikte hasbihal etti. 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER