Kelkit Gündem

KÖPEKLER KORKUTUYOR

İlçe merkezi başta olmak üzere  mahallelerde, park ve bahçelerde başıboş olarak gezen sokak köpekleri vatandaşlara korku dolu anlar yaşatırken, son günlerde vatandaşların uyuz olduğu ve hastalıklı olduğunu iddia ettiği köpekler başta çocuklar olmak üzere insan sağlığını tehdit ediyor. Başıboş köpeklerin olası saldırısına karşın aileler, küçük çocuklarına okula kadar eşlik etmek zorunda kalıyor. Vatandaşlar başıboş gezen […]

KÖPEKLER KORKUTUYOR
11 Kasım 2019 - 10:38 'de eklendi.

İlçe merkezi başta olmak üzere  mahallelerde, park ve bahçelerde başıboş olarak gezen sokak köpekleri vatandaşlara korku dolu anlar yaşatırken, son günlerde vatandaşların uyuz olduğu ve hastalıklı olduğunu iddia ettiği köpekler başta çocuklar olmak üzere insan sağlığını tehdit ediyor. Başıboş köpeklerin olası saldırısına karşın aileler, küçük çocuklarına okula kadar eşlik etmek zorunda kalıyor.

Vatandaşlar başıboş gezen köpeklerle ilgili belediyenin bir an önce tedbir almasını istedi.


Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte yiyecek bulma sıkıntısı da geçen ve sayıları her geçen gün artan sokak köpekleri tehlike saçıyor. Kelkit  ilçesinde vatandaşlar, sokakta başı boş gezen ve uyuz olduklarını iddia ettikleri köpekler ile ilgili belediyeyi göreve çağırdı.

Özellikle sabahın erken saatlerinde okula giden öğrencilerin korkulu rüyası haline gelen sokak köpekleri şehirde sorun olmaya başladı. Köpeklerin bu şekilde şehir merkezinde başıboş dolaşmalarından rahatsız olduklarını belirten vatandaşlar, belediyeden gerekli önlemlerin alınmasını istediler.

İlçede gece ve gündüz rahat bir şekilde Gruplar halinde gezen köpekler çocukların ve bayanların büyük korku yaşamasına neden oluyor. Başıboş köpekler yüzünden çocuklarını okula gönderirken tedirgin olduklarını dile getiren veliler grup halinde gezen köpeklerin insanlara saldırması halinde kötü sonuçların doğabileceğine dikkat çektiler.

BELEDİYE ÖNLEM ALMALI

Küçük çocukların okula giderken grup halinde gezen köpeklerden korkmalarının psikolojilerini de etkilediğini belirten vatandaşlar, Gündüz vakitlerinde ilçe merkezinde dolaşarak kaldırımlarda uyuyan, akşam saatlerinde ise başıboş dolaşan köpeklerin daha da çoğaldığını ve tehlike arz ettiğini belirttiler. Tepkilerini dile getiren vatandaşlar, belediye yetkililerinden olası bir saldırı hadisesi meydana gelmeden önlem almaları gerektiğini belirttiler

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER