Kelkit Gündem

Metruk Evler Yıkılıyor

Metruk evler ve bağımlılıkla mücadele konularının görüşüldüğü Toplantı  Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın, başkanlığında yapıldı. Kaymakam Aziz Onur AYDIN , başkanlığında Kelkit Kaymakamlığı Makamında gerçekleştirilen  toplantıya, ilçe  Belediye Başkanı Aziz Nas , İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Deniz Gezici, İlçe Emniyet Müdürü Şahin Dizman, ve Belde Belediye Başkanları katıldı.  Metruk Binalar  toplantısında, Kelkit’teki metruk evler üzerine […]

Metruk Evler Yıkılıyor
20 Mayıs 2019 - 10:48 'de eklendi.

Metruk evler ve bağımlılıkla mücadele konularının görüşüldüğü Toplantı  Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın, başkanlığında yapıldı.

Kaymakam Aziz Onur AYDIN , başkanlığında Kelkit Kaymakamlığı Makamında gerçekleştirilen  toplantıya, ilçe  Belediye Başkanı Aziz Nas , İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Deniz Gezici, İlçe Emniyet Müdürü Şahin Dizman, ve Belde Belediye Başkanları katıldı.  Metruk Binalar  toplantısında, Kelkit’teki metruk evler üzerine yapılan tespit çalışmaları ve tespit edilen binaların bulunduğu durum ile ilgili görüş alışverişleri yapıldı.

 Toplantıda metruk yapılarla ilgili konuşma yapan Kelkit  Kaymakamı Aydın, bu binaların terk edilmiş olması nedeniyle uyuşturucu madde, alkol kullanımı gibi suçların odağı haline geldiğine dikkat çekti. Kaymakam Aydın, “Bu tip yapılar, bina sahipleri kadar çevresinde yaşayan vatandaşlar açısından da tehlike arz ediyor. Metruk yapılar suç örgütlerinin yuvası haline dönüşüyor. Bu yapılar başta uyuşturucu olmak üzere zararlı maddelerin kullanımına, gizlenmesine ve bu maddelerin kaçakçılığının yapılması gibi amaçlarda kullanılıyor ” diye konuştu.

Kelkit ilçesindeki yapılacak olan metruk binaların tespiti sonrasında  bu binaların yıkılacağı öğrenildi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER