Kelkit Gündem

Muhtarların Birlik ve Vakıf Seçimi Yapıldı

Kelkit Köylere Hizmet Götürme Birliği olağan genel kurul seçimi yapıldı. Kaymakam Aziz Onur Aydın başkanlığında yapılan kongrede Yeni birlik yönetiminde çalışacak iki İl Genel Meclis üyesi ile iki muhtar seçimi gerçekleştirildi.  Her yıl Mayıs ayı başında gerçekleştirilen Köylere Hizmet Götürme Birliği olağan genel kurul seçimi yapıldı. Kaymakamlık Salonunda İlçe Kaymakamı Aziz Onur Aydın başkanlığında toplanan […]

Muhtarların Birlik ve Vakıf Seçimi Yapıldı
06 Mayıs 2019 - 9:22 'de eklendi.

Kelkit Köylere Hizmet Götürme Birliği olağan genel kurul seçimi yapıldı. Kaymakam Aziz Onur Aydın başkanlığında yapılan kongrede Yeni birlik yönetiminde çalışacak iki İl Genel Meclis üyesi ile iki muhtar seçimi gerçekleştirildi. 
Her yıl Mayıs ayı başında gerçekleştirilen Köylere Hizmet Götürme Birliği olağan genel kurul seçimi yapıldı. Kaymakamlık Salonunda İlçe Kaymakamı Aziz Onur Aydın başkanlığında toplanan köy ve mahalle muhtarları ile birlikte il genel meclis üyeleri 2019 yılı çalışmalarını yürütecek 2 il genel meclis üyesi ve iki muhtarın seçileceği Köylere Hizmet Götürme Birliği olağan genel kurulu saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Genel kurula 78 köy muhtarından 4 muhtar birlik yönetimine aday olurken 2 il genel meclis üyesi de seçime aday olarak katıldı.
Seçim öncesi birliğin 2018 yılı bütçesi üyelerin onayına sunuldu. Birliğin 2018 yılı bütçesi oy birliği ile kabul edilirken,Yapılan seçimde 2 il genel meclis üyesinin aday olduğu seçimden Sami Tuncay ve Coşkun Kokmaz seçildi. 4 muhtarın aday olduğu birlik yönetimine ise Kaş Köyü Muhtarı Ali Keleş ve Yeşilova Köyü Muhtarı Lokman Şen seçildi. Kelkit Kaymakamlığı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıf üyeliğine ise Beş değirmen Köyü Muhtarı Ali Baylan seçildi.
İlçe Kaymakamı Aziz Onur Aydın seçilen meclis üyelerine ve muhtarlara görevlerinde başarılar diledi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER