Kelkit Gündem

Siyaset Fasulye Tarlasında Yapılmıyor

Kelkit ilçesinin öncelikli sorunları arasında yer alan, hastanede mevcut doktor sıkıntısı kamuoyunda dillendirilmeye başladı. İlçe 100 yataklı devlet hastanesinde uzman hekimlerin  idarede yer alması  ile birlikte, polikliniklerdeki  yetersizliğin  had safhaya ulaştığı iddia edilirken, Milletvekilinin fasulye tarlasında dolaşması abesle iştigal olarak yorumlandı. Kelkit Devlet hastanesinde eksik olan  bölümlerden Cildiye,Nöroloji,Cerrah ve Göğüs hastalıkları uzmanlıkları için girişimde bulunulmadığını […]

Siyaset Fasulye Tarlasında Yapılmıyor
16 Eylül 2019 - 8:24 'de eklendi.

Kelkit ilçesinin öncelikli sorunları arasında yer alan, hastanede mevcut doktor sıkıntısı kamuoyunda dillendirilmeye başladı. İlçe 100 yataklı devlet hastanesinde uzman hekimlerin  idarede yer alması  ile birlikte, polikliniklerdeki  yetersizliğin  had safhaya ulaştığı iddia edilirken, Milletvekilinin fasulye tarlasında dolaşması abesle iştigal olarak yorumlandı.

Kelkit Devlet hastanesinde eksik olan  bölümlerden Cildiye,Nöroloji,Cerrah ve Göğüs hastalıkları uzmanlıkları için girişimde bulunulmadığını beyan eden vatandaşlar ; Hastanede  normalde göğüs hastalıkları uzmanı var,ancak kendisi başhekim olarak idarede görev yaptığı için polikliniğe çıkmıyor. Bununla beraber neden ihtiyaç duyuldu bilinmez ama, Başhekim yardımcılığına da hastanede görev yapan Cerrah görevlendirilince iki birimde boşalmış oldu. Geçmişte hastanemizde görev yapan başhekimlerimiz polikliniğe de çıkıyor,hastaları da mağdur etmiyorlardı. Şimdi o hassasiyet gösterilmiyor. Ne acıdır ki,  Hastanemizde bir otorite boşluğu söz konusu. diyerek hastanenin her geçen gün  kötüye gittiğini iddia ettiler.

Milletvekillerinin  siyasi tecrübesizliği ile birlikte, görevlerini de ciddiye almadıklarını dile getiren vatandaşlar ”  Bizim vekil fasulye tarlasında yada Belediye binasında. Başka gideceği yer yok. Bizler milletvekillerimizden ve siyasetçilerimizden,  ilçemizin ihtiyaçları ve sorunları için gayret göstermelerini beklerdik.  Sayın Vekilimiz, Gel hastaneyi kontrol et,talepleri dinle.Hastanenin ihtiyacı var mı.?  idareyle istişarede bulun.. Ama nerede. Kelkit sizin umurunuzda hiç olmadıki. diyerek Milletvekillerine ve yerel siyasetçilere tepkilerini dile getirdiler.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER