Kelkit Gündem

Sonuç Değişmedi. Aziz Nas Belediye Başkanı

Kelkit  ilçesinde, Bağımsız adayın sandıklara yönelik itirazı sonucu değiştirmedi. İtiraz edilen sandıklarda, oylar yeniden sayıldı. Cumhur ittifakı adayı Aziz Nas, ilçenin yeni belediye başkanı olarak seçildi. Gümüşhane’de kıyasıya bir seçim yarışına sahne olan Kelkit ilçesinde Bağımsız adayın geçersiz oylara yönelik yaptığı itiraz sonuçlandı. Yapılan sayımın ardından, kesin oylar belli oldu. Yapılan yeni sayıma göre Cumhur […]

Sonuç Değişmedi. Aziz Nas Belediye Başkanı
08 Nisan 2019 - 10:31 'de eklendi.

Kelkit  ilçesinde, Bağımsız adayın sandıklara yönelik itirazı sonucu değiştirmedi. İtiraz edilen sandıklarda, oylar yeniden sayıldı. Cumhur ittifakı adayı Aziz Nas, ilçenin yeni belediye başkanı olarak seçildi.

Gümüşhane’de kıyasıya bir seçim yarışına sahne olan Kelkit ilçesinde Bağımsız adayın geçersiz oylara yönelik yaptığı itiraz sonuçlandı. Yapılan sayımın ardından, kesin oylar belli oldu. Yapılan yeni sayıma göre Cumhur İttifakının adayı Aziz Nas 3555 oy alırken Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ünal Yılmaz 3461 oyda kaldı. Bağımsız adayın yapmış olduğu geçersiz 81 oyun kabul edilmediği, kabul edilmiş olsa dahi sonucu değiştirmeyeceği edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan  AK parti Kelkit ilçe başkanı, Yapılan itirazlar ilçe seçim kurulumuzca  dikkate alınarak tekrardan sayıldı. İtirazlar için titiz bir çalışma gerçekleştirildi,  Ancak ilçede sonuçlar değişmedi. 3555 oya karşılık bağımsız aday arkadaşımızın almış olduğu oy sayısı 3461 olarak netleştirildi. Aradaki oy farkı 94 dür. İtirazlara konu 81 geçersiz oyun kabulü bile sonuçların değişmesine etki etmeyecektir. dedi

Kelkit AK parti ilçe başkanı Şadi Tüysüz konu ile alakalı olarak,  Bize 3555 insan oy verdi. Oy veren ve vermeyen seçmene teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki süreçte, Kelkit ilçemizde yapılan her projenin destekçisi olacağız.. Bu seçimlerde ilçemiz kazandı, Türkiye kazandı, vatana ve millete hayırlı olsun” dedi.

İlçe başkanı Tüysüz, seçimin bittiğini Cumhur ittifakı adayı Aziz Nas’ın ilçede kazandığını söyledi. Tüysüz, Tutanağı aldık, Artık süreç bitti. Kelkit’e hayırlı olsun. ” diye konuştu.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER