Kelkit Gündem

Türkiye AB’ye en erken 3 bin yılında girer

İngiltere’de AB’den çıkıp çıkmamanın oylanacağı referandum yaklaşırken Türkiye’nin AB üyelik sülreci tartışmanın en hararetli başlığı olmayı sürdürüyor. İngiltere Başbakanı David Cameron, izleyicilerin sorularını yanıtladığı BBC programında Türkiye’nin AB’ye üyeliğinin on yıllar alacağı yönündeki sözlerini tekrarları. Cameron, “Türkiye’nin AB üyesi olacağı konusu bu referandum sürecinin en aldatmacalı konusu” derken, sözlerini şöyle devam ettirdi: “Bana ne Avrupa’da […]

Türkiye AB’ye en erken 3 bin yılında girer
29 Aralık 2016 - 11:37 'de eklendi.

İngiltere’de AB’den çıkıp çıkmamanın oylanacağı referandum yaklaşırken Türkiye’nin AB üyelik sülreci tartışmanın en hararetli başlığı olmayı sürdürüyor.

İngiltere Başbakanı David Cameron, izleyicilerin sorularını yanıtladığı BBC programında Türkiye’nin AB’ye üyeliğinin on yıllar alacağı yönündeki sözlerini tekrarları. Cameron, “Türkiye’nin AB üyesi olacağı konusu bu referandum sürecinin en aldatmacalı konusu” derken, sözlerini şöyle devam ettirdi:

“Bana ne Avrupa’da ne de İngiltere’de Türkiye’nin kısa süre içinde ABüyesi oalcağını düşünen tek bir uzman bile bulamazsınız. AB’ye girmek için 35 faslı müzakere etmek zorundasınız. Onlar şu anda kadar 1 tanesini tamamladılar. Bu hızla giderlerse AB’y üye olmaları 3000 bin yılını bulur”

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER