Kelkit Gündem

Vali Memiş muhtarlarla iftarda buluştu

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği tarafından düzenlenen iftar programında muhtarlarla bir araya geldi. Balyemez Konağı’nda düzenlenen programa Vali Memiş’in yanı sıra Belediye Başkanı Ercan Çimen, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Vali Yardımcısı Murat Kahraman, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif […]

Vali Memiş muhtarlarla iftarda buluştu
07 Haziran 2017 - 12:08 'de eklendi.

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği tarafından düzenlenen iftar programında muhtarlarla bir araya geldi.

Balyemez Konağı’nda düzenlenen programa Vali Memiş’in yanı sıra Belediye Başkanı Ercan Çimen, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Vali Yardımcısı Murat Kahraman, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, GTSO Başkanı İsmail Akçay, Gümüşhane Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı Leyla Bostancı, Gümüşhane Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Gürbüz Demir, İl Genel Meclisi üyeleri, STK temsilcileri, kurum müdürleri ile Gümüşhane merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarları katıldı.

“Köylerde cep telefonu sorunları için çalışma başlattık”

İftar programında Gümüşhane Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Gürbüz Demir ve Belediye Başkanı Ercan Çimen’in selamlama konuşmasının ardından yaptığı konuşmada, bu sene itibariyle bütün merkez köylerin yollarının asfaltlanacağını kaydeden Vali Memiş, “Ayrıca asfaltı daha önceden yapılan yerlerinde ikinci kat asfaltını yapacağız. Diğer içme suyu, köy konakları ve ihata duvarları gibi eksikleri de inşallah tamamlayacağız. Bunun ötesinde ilçe kaymakamlarına bütün köylerimizde cep telefonlarının çok iyi bir şekilde çekmesi yönünde talimat verdim. Merkez köylerinden de yaklaşık 20 köyümüzde sorun var ve onlara yönelik bir çalışma başlattık. Ankara’dan ekipler gelerek teknik ekiple dolaştılar ve nerelerde az çektiğini tespit ettiler. Şimdi bunları tamamlayacak GSM operatörleri” dedi.

“Uyumlu bir çalışma içerisindeyiz”

Gümüşhane’de belediyeler, köyler, İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi üyeleriyle birlikte uyumlu bir çalışma içerisinde olduklarını dile getiren Vali Memiş, “Genel olarak hem yerel yönetim hem de merkezi idareyle birlik ve beraberlik içerisinde Gümüşhane’ye hizmet etmeye çalışıyoruz. Bizim en önemli dinamiklerimizden bir tanesi köylerimiz ve köylerimizde yaşayan gurbetçilerimiz. Onlara yönelik de hedeflerimiz var. 320 köyün her birisinde on konut yapılsa 3200 konut yapar bu da hem köylerimizin gelişmesine hem de ilimizin ekonomisine çok ciddi bir katkı demektir. Biz onun için köylerimizin daha ulaşılabilir olmasına gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER